W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód

Top wideo

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią wyłącznie przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Potem do diety dziecka można wprowadzać pokarmy stałe. Dłuższe karmienie nie ma wpływu na rozwój maluszka. Zwykle to on samo decyduje, kiedy chce zrezygnować z mleka matki.

Jak należy karmić noworodki? Nie wszystkie sygnalizują, że już się najadły. Warto więc wiedzieć, że aby zaspokoić głód, maluchy potrzebują średnio 10-15 minut ssania piersi. Starsze dzieci już tylko kilku minut.

Z podawania dziecku piersi nie należy rezygnować, gdy chorujemy na grypę. Wtedy w organizmie dziecka znajdzie się więcej przeciwciał.

Źródło zdjęć: Shutterstock


Komentarze (3)

o 13.06.2015 19:21 Zgłoś
piersi robia sie brzydkie od samej ciazy a co dopiero po karmieniu... moja znajoma rodzi za 2 mies i mowi ze jej piersi wygladaja poprostu fatalnie
Gość 13.06.2015 18:56 Zgłoś
każdy postępuje wg swojego podejścia jedni stawiają na urodę inne na bliskość z dzieckiem. I nie zawsze karmienie wiąże się z utrata jędrności piersi.
mamuska 11.06.2015 14:38 Zgłoś
Co za pierdoły z tym karmieniem piersia !!! Ja karmiłam trzy miesiące - poźniej mlekiem w proszku i córka jest piękna, zdrową 28-latką !!!! :))))))))))))))) A ja dizęki temu mam ładne nadal jędrne piersi :)))))