Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Top wideo

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego - najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 


 

Komentarze (7)

ola 01.02.2017 10:21 Zgłoś
Byłam non stop zmęczona, odkąd dwa razy w tygodniu chodzę na treningi i odpowiednio się nawadniam jest dużo lepiej. Nie jestem ospała, wszystko mi się chce. Na trening zabieram ze sobą wodę mineralną do której dosypuje dwie saszetki orsalitu. Płyn uzupełnia elektrolity, chroni przed utratą wody i stawia na nogi.
Gość 05.01.2016 11:09 Zgłoś
Jak zaczęłam biegać jakiś rok temu, to i nie tylko ciało się zmieniło, ale już mnie nie boli tu i tam i odporność większa. Same zalety, a jaka przyjemność będzie biegać w 8. PKO Silesia Marathon. Już się zapisałam :D Wyzwania w 2016 roku :)
angor 18.09.2015 12:44 Zgłoś
Ja mam coś takiego jak YESdzik no i sprawdza się rewelacyjnie. Na zmianę z rowerem i rolkami. Funkcje mi się w nim podobają, typu odzyskiwanie energii przy hamowaniu, no i bateria też długo trzyma. Także trochę aktywnie i trochę mniej aktywnie!
Angor 18.09.2015 12:44 Zgłoś
Ja mam coś takiego jak YESdzik no i sprawdza się rewelacyjnie. Na zmianę z rowerem i rolkami. Funkcje mi się w nim podobają, typu odzyskiwanie energii przy hamowaniu, no i bateria też długo trzyma. Także trochę aktywnie i trochę mniej aktywnie!
Gość Y 25.06.2015 13:40 Zgłoś
Hmm... "Niezbędne minimum to dziesięć tysięcy kroków każdego dnia. A najlepiej częściej, tj. trzy razy w tygodniu..." Chyba ktoś tu szybciej biega niż myśli...
yette 23.06.2015 20:19 Zgłoś
kto cie zrobil gosciu I czym?
Gość 23.06.2015 20:12 Zgłoś
Już czekam na komentarze, że to jak zwykle kłamliwy, antypolski artykuł. Tak naprawdę Polacy kochają sport, jesteśmy coraz zdrowsi, sprawniejsi a nasze życie seksualne to mistrzostwo świata