SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn

Top wideo

Wstępne wyniki raportu „Wiek serca Polaków” pokazują, że wiek ich serc jest znacznie wyższy niż metrykalny. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Te wyniki są niepokojące głównie w przypadku mężczyzn. W grupie kierowców posiadają o 17 lat starsze serca niż wskazuje na to ich data urodzenia - mówi dr Łukasz Wierucki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Już w maju rusza III edycja programu, którego głównym celem jest edukacja Polaków na temat profilaktyki chorób układu sercowo–naczyniowego oraz zachęcenie ich do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi. W ramach działań przewidzianych na ten rok, mieszkańcy 50 polskich miast zostaną objęci bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.  Tym razem poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia wieku serca, pacjenci będą mieli okazję sprawdzić poziom cholesterolu we krwi.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęc: Shutterstock

Komentarze (3)

Gość 15.05.2015 17:23 Zgłoś
ale siara Prokop nie wiedział jak napisać "ból" i sie wykrecil zartem o prezydencie hahhaha
Jajemgówna 14.05.2015 21:09 Zgłoś
Umieram za Polskę - szkoda że z głodu i choroby
krystyna 12.05.2015 13:47 Zgłoś
A dlaczego? bo mężczyźni trafiają do lekarza za późno i nie wykonują badań. Ja swojemu mężusiowi kupiłam zestaw witamin antyoksydacyjnych na bazie modrzewia dahurskiego i pilnuję żeby raz w roku wylądował u kardiologa, tylko tyle i aż!