Soczewki i basen? Poznaj fakty i mity na temat SZKIEŁ KONTAKTOWYCH!

Top wideo

Przeciwników soczewek kontaktowych jest pewnie tyle samo, co ich zwolenników. Czy faktycznie noszenie soczewek sprzyja częstszym infekcjom oka? Czy szkła mogą się przykleić? I jak prawidłowo wykonywać makijaż w soczewkach?

Masz wadę wzroku? Warto poznać te popularne fakty i mity.

Dodaj komentarz

Komentarze (32)

mm 13.05.2014 10:26 Zgłoś
Polecam soczewki noszę je od 15 lat,wszędzie,na basen i nad morzem,rewelacja,lepiej widać w nich niż w okularach np w samochodzie i nie ma odcisków na nosie od okularów i nie boli głowa od ucisku oprawek ;) Zakładanie i zdejmowanie to pikuś po paru próbach, no i chyba przy krojeniu cebuli oczy nie łzawią,bo u mnie w domu wszyscy plączą oprócz mnie jak mam Soczewki. Poza tym można zmienić kolor oczu
Odpowiedz
1
sag 10.05.2014 07:58 Zgłoś
Nigdy nie podraznia mi oczu cebula w soczewkach a pracuje w kuchni i kroje 5 -6 kili cebuli co wieczor .
Odpowiedz
0
Gość 05.05.2014 12:21 Zgłoś
noszę od 14 lat soczewki i nieraz - mając je założone- kroiłam cebulę. Nigdy nie zaobserwowałam tego, co gość powyżej. Nieraz łzy mi leciały, więc soczewki nie chronią przed łzawieniem przy krojeniu tego wdzięcznego warzywa
Odpowiedz
2
-viv 04.05.2014 17:30 Zgłoś
Zazdroszczę tym, którzy mogą nosić soczewki przez kilka dni, nawet bez zdejmowania na noc. Ja daję radę do 7 godzin i to co 2-3 dzień, po paru godzinach zaczyna mi się migrena. Próbowałam różnych marek i rodzajów. Ale i tak są świetne na koncert czy do muzeum, na co dzień nie odczuwam tak wielkiej potrzeby dokładnego widzenia ;)
Odpowiedz
1
Joanna 02.05.2014 19:48 Zgłoś
????. Jaja sobie robisz?
Odpowiedz
-2
Gość 28.04.2014 23:03 Zgłoś
noszę soczewki od 22 lat. niestety w ostatnim czasie pojawiły się problemy. Wytrzymuję w nich jedynie ok. 7-8 godzin dziennie. A nie znoszę okularów. Teraz żałuję, że przez ponad 15 lat nie robiłam sobie przerw i nosiłam je non stop. Nigdy wcześniej nie miałam problemów, jednak oko ma swoją tolerancję. Namawiam Was do zdejmowania ich na noc i robieniu przerw bo potem okaże się, że macie brodawki na powiece (tez nie wiedziałam co to - a to od noszenia soczewek i alergię na materiał , z którego sa robione soczewki). Najgorsze, że korekta też odpadła, bo za cienkie rogówki.
Odpowiedz
1
Gość 28.04.2014 21:29 Zgłoś
Soczewka ma jeszcze jedną baaaardzo dużą zaletę. Można spokojnie kroić cebule i nic ..... :) Bo soczewka chroni oko. Obecne soczewki ogólnie odstępne są porównywalne z soczewkami chirurgicznymi zakładanymi pacjentom po operacji oka. Soczewka działa jak plaster izolując tęczówkę ale przepuszczając powietrze. Dobrze dobrana soczewka chroni oko. Sama noszę soczewki od ponad 20 lat i z doświadczenia wiem, że trzeba dobrze dobrać soczewki. Nie chodzi o same dioptrie ale producentów. Noszę cały czas soczewki jednej firmy. Kiedyś spróbowałam innych i dramat... Ważny jest też płyn do pielęgnacji soczewek. Niektóre mogą służyć oku, inne je podrażniać. Też to przetestowałam i teraz używam tylko dwóch płynów z oferty rynkowej. No i polecam te night & day czy do noszenia całodobowego. Mają jednak większą przepuszczalność i czy chce je zdjąć na noc czy nie - nie ma znaczenia.
Odpowiedz
1
aga 28.04.2014 11:21 Zgłoś
jestem od niedawna użytkowniczką szkieł ale już teraz wiem, że nigdy nie zamieniłabym ich znów na okulary. Może początki nie są najprostrze ale po kilku dniach można opanować ich obsługę.
Odpowiedz
2
Łukasz 28.04.2014 10:19 Zgłoś
Ja noszę soczewki Optixa od ponad 12 lat i ngdy ale to nigdy nie miałem problemu z oczami. Raz do roku chodzę na kontrolę i okulistka mówi, że mam piękne białka:) Co do soczewek Optix mają jedną podstawową zaletę mianowicie kupując soczewki miesięczne można w nich spokojnie chodzić 4-5 mięsiecy. Dlatego, że dopiero po około 5 miesiącach odczuwa się jakiś drobny dyskonfort w noszeniu (soczewka się odkształca). Także wypróbowąłem całą najmocniejszą konkurencję i właściwie każde soczewka po miesiącu i paru dniach daje znać o sobie czasem nawet przed 30 dniem. Co do Optixa wystarczą mi 3 pary na ponad rok co na allegro kosztuje mnie około 75 zł z przesyłką za 3 pary.
Odpowiedz
-2
poprostu 28.04.2014 09:48 Zgłoś
Bałagan w nazewnictwie! Nigdy nie wiem jakie to 7 dniowe czy 30 dniowe-wiec wcale nie kupuje! Gdy pytam w salonie głupio sie na mnie patrzą-powinien byc jeden rodzaj.
Odpowiedz
-7
krzychu 27.04.2014 18:53 Zgłoś
Bzdury piszesz. Nosze od ok 10 lat miesięczne soczewki. Miesiąc (a czasem i dłużej jak zapomnę) bez wyciągania i nic mi się nie dzieje. Ostatnio przypadkiem byłem u okulisty na kontrole i był w szoku bo kompletnie nic się nie dziej. Żadnych infekcji czy podrażnień. A wada od początku bez zmian. Więc nie pisz bzdur jak się nie znasz.
Odpowiedz
-1
Nika 27.04.2014 18:42 Zgłoś
ja noszę soczewki od niedawna, jako że nie pasowało mi codzienne zakładanie i zdejmowanie, przerzuciłam się na soczewki day&night i przyznam że jestem pod wrażeniem, nosiłam je teraz przez półtora tygodnia, w tej chwili oczy odpoczywają od dwóch dni a soczewki się czyszczą w płynie, wieczorem z powrotem je założę. Na początku noszenia po nocy miałam jedynie więcej ropy w oczach niż normalnie, ale stopniowo to zniknęło i po kilku dniach wstawałam jakbym widziała swoimi własnymi oczami bez soczewek, o dziwo przez czas noszenia ani razu nie poczułam że oczy pieką, swędzą, że są suche. i przy wyjmowaniu po półtora tygodniu przesuwały się normalnie, nie były przyklejone ani przyssane do oka. albo mam szczęście albo trafiłam na naprawdę świetne soczewki. dodatkowo 30 dniowe bez zdejmowania, jednak dla bezpieczeństwa wolę by oczy co tydzień mogły odpocząć.
Odpowiedz
-1
Gość 27.04.2014 13:24 Zgłoś
Nie nosisz ich miesiąc! Jeśli pisze ktoś o soczewkach miesięcznych, to znaczy że można je nosić ok 30 dni codziennie zdejmując wieczorem i i zakładając rano!!!!!!
Odpowiedz
8
Gość 27.04.2014 04:08 Zgłoś
Soczewki nowszego typu przepuszczają tlen, przez co oko może bez większych przeszkód oddychać (dotlenia się). ;)
Odpowiedz
2
smutnaprawda 27.04.2014 00:02 Zgłoś
Ten filmik, to jak stwierdzili przedmówcy; pochodzi chyba od producentów. Soczewki mogą wypaść, mogą zawinąć się pod powiekę i mogą przykleić się do oka. Szczególnie nie polecam w nich spać, raz zmęczenie wygrało ze mną, mała, godzinna zaledwie drzemka i w żaden sposób nie można było usunąć soczewek z oczu, przy czym oczy piekły, szczypały, bolało strasznie. Nawet jeśli bardzo dba się o sterylne środowisko dla soczewek, to i tak można nabyć owrzodzenia rogówki i inne trudne do wyleczenia choroby oczu. Dlatego uważajcie i dbajcie o swoje oczy, w końcu mamy je tylko jedne.
Odpowiedz
7
Gość 26.04.2014 22:02 Zgłoś
W wakacje nabawiłam się rogówkowego zapalenia spojówek (od specyfiku na porost rzęs). Powrót do okularów to była katastrofa, nos otarty, bolą uszy...I mimo, że nadal nie doleczyłam choroby to wróciłam do szkieł.
Odpowiedz
0

Pokaż następne komentarze