Szał zakupów na wyprzedażach. Jak nie wpaść w pułapkę?

Top wideo

40, 50 a nawet 70 proc. niższa cena - takie oferty robią wrażenie na każdym konsumencie. W szale styczniowych wyprzedaży łatwo jednak wpaść w pułapki, które przygotowują na klientów niektórzy sprzedawcy.

- Trzeba dokładnie sprawdzić cenę produktu. Często zdarza się, że cena na półce lub na metce, nijak ma się do ceny, która wyświetla się w kasie. Często cena na półce jest niższa. W takiej sytuacji konsument ma prawo kupić produkt w takiej cenie, która widniała na półce, czy na metce - mówi Agnieszka Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Warto też zapytać sprzedawcę o przyczyny przeceny danej rzeczy. To staje się ważne przy reklamacji. Jeśli produkt został przeceniony, bo brakuje mu guzików, to z takiego powodu nie będziemy mogli go reklamować. Ale jeśli np. skurczy się w praniu, to możemy.

I najważniejsze: zawsze możemy reklamować kupiony towar. - Jeżeli jakiś sklep ma napis: reklamacji nie przyjmujemy, to znaczy, że łamie nasze podstawowe prawo konsumenckie. Zawsze możemy reklamować towar. Bez względu na to, czy kupujemy na wyprzedaży czy po regularnej cenie. To, że kupujemy towar taniej, nie znaczy, że mamy mniej praw - zapewnia Majchrzak.

Źródło: newsrm.tv

Źródło zdjęcia: Shutterstock
 

Komentarze (4)

pcwxhhqsa 05.08.2015 10:35 Zgłoś
iBpu7m <a href="http://wdszdapnplpx.com/">wdszdapnplpx</a>, [url=http://coudhdtjurbc.com/]coudhdtjurbc[/url], [link=http://zgxxttwaflai.com/]zgxxttwaflai[/link], http://xfglyuwftbyf.com/
Lucia 06.03.2015 00:36 Zgłoś
Geez, that's unebvielable. Kudos and such.
Gość 17.02.2015 20:56 Zgłoś
z przeceny sa ubranie s albo przelezale
Aldona 14.01.2015 13:55 Zgłoś
w czasie wyprzedaży korzystam głównie z aplikacji madamsale, dzięki której jestem w stanie kontrolować kiedy i jakiej obniżce ulegnie obserwowany przeze mnie produkt