Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Top wideo

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Komentarze (2)

xyz 28.06.2015 10:35 Zgłoś
polskie prawo i przepisy sa dla przestepcow pisane bo niestety tacy nami rzadza i wcale sie z tym nie kryja o lapowkach mowia jak o czyms naturalnym , za nic nie ponosza odpowiedzialnosci wrecz ludzi szykanuja i niszcza . Polscy urzednicy njie musza miec wyksztalcenia , znac językow i nie przechodza szkolen mimo iz prawo ciagle sie zmienia jak sobie zainterpretuje tak bedzie , tylko w polsce prawo dziala wstecz zwlaszcza by wystawiac mandaty i kary, ale juz urzedasa pociagnac do odpowiedzialnosci to nie ma mozliwosci, by w polsce zapanowal porzadek to nalezy zmniejszyc o 3/4 ilosc urzedasow i politycznych scierw , obecnych wsadzic do wiezien i skonfiskowac imi ich rodzinom to co nakradli
peny 28.06.2015 10:25 Zgłoś
No i co z tego kiedy nie ma tu o najważniejszym? Dokumenty ok. wszystko złożone do notariusza tylko istnieje możliwość sprzedania w danym dniu w niewielkich odstępach czasowych jednego i tego samego mieszkania u kilku notariuszy równocześnie!!! Zanim prawda wyjdzie kasiora jest daleko...!